Son Haberler

Etiket Arşivi: Avans Hak Etme

İşçiye Avans Vermek Zorunda mıyım?

nevzat-erdag-411-avans-vermek-zorunda-miyim

İşçinin çalışması karşılığında, hak ettiği ücretin ödenme süresi 4857 sayılı İş Kanununun 32. ve 34. maddeleri uyarınca; ücretin en geç ayda bir ödenmesi gerekir. İş sözleşmeleri veya toplu iş sözleşmeleri ile ödeme süresi bir haftaya kadar indirilebilir. Ücreti ödeme gününden, itibaren 20 gün içinde mücbir bir nedenle ödenmeyen işçi, iş görme borcunu yerine getirmekten kaçınabilir. Yine 6098 sayılı Borçlar Kanununun ... Devamını Oku »