Son Haberler

Etiket Arşivi: Faturaya Dahil Bahşişte Vergi

Dikkat ! Verdiğiniz Bahşişe Vergi Var !

261

Müzisyen ve Garsonlara Verilen Bahşişler Vergiye Tabi mi ? Gelir İdaresi Başkanlığı İstanbul vergi dairesi başkanlığının 02.08.2013 tarihli 62030549-120[94-2012/1190]-1166 sayılı özelgesn de bu konu şu şekilde açıklanmış. 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununun “Ücretin Tarifi” başlıklı 61. maddesinde; “Ücret, işverene tabi ve belirli bir iş yerine bağlı olarak çalışanlara hizmet karşılığı verilen para ve ayınlarla sağlanan ve para ile temsil edilebilen ... Devamını Oku »