En Son
Ana Sayfa / Tag Archives: Memurlarda Yurtdışı Rapor

Tag Archives: Memurlarda Yurtdışı Rapor

Refakat İzni İçin Yurt Dışından Alınan Rapor Geçerli Midir?

Devlet memuru olarak görev yapan X kişinin Almanya’da yaşayan babası Y’nin hastalığına ilişkin alınmış rapora dayanarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 105. maddesinin son fıkrasına istinaden refakat izni verilip verilmeyeceği hususunda Devlet personel başkanlığı 16.02.2016 tarihli 1006 sayılı görüş yazısını da dikkate alarak bu hususu şöyle açıklamıştır: Bilindiği üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 105. maddesinin son fıkrasında; “Ayrıca, memurun …

Devamını Oku