Son Haberler

Etiket Arşivi: Özel Ücret Hesabı

Çalışanın Ücretinin Banka Kanalı ile Ödenmesi Yeterli midir?

288

Yasal mevzuatımıza göre; 10 kişinin üzerinde çalışanı olanlar ücretleri açılacak özel ücret hesabına yatırmak zorundadır. Kanunlarımıza göre ücret kavramı şu şekilde açıklanmaktadır:  Anayasanın 55/1 maddesinde ücret, “ücret emeğin karşılığıdır.” 4857 sayılı İş Kanunun 32. maddesinde  “Genel anlamda ücret bir kimseye bir iş karşılığında işveren veya 3. kişiler tarafından sağlanan ve para ile ödenen tutardır”. 5510 sayılı kanunun 3. Maddesinde ise “Ücret: 4. maddenin ... Devamını Oku »