Son Haberler

Etiket Arşivi: Şirket Müdürüne SGK

Şirket Ortağı SSK’lı Olabilir mi?

nevzat-erdag-451-sirket-ortagi-sskli-olabilir-mi

Şirket ortaklarının, ortağı oldukları kendi şirketlerinden SSK’lı olarak bildirilmeleri 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun  53. maddesi ile; tanımlaması ile yasaklanmıştır. Şirketin ortağı veya sahibi olan kişiler kendi şirketlerinde SSK’lı olarak gösterilemiyorlar. Ayrıca, şirket sahibi veya ortağı oldukları gün itibarıyla Bağ-Kur’a prim ödemeleri zorunluluğu başlıyor ve SSK’lıklarının sonlanması gerekiyor. Bir kişinin hem hizmet akdine tabi olarak çalışması, yani ... Devamını Oku »