En Son
Ana Sayfa / Soru Cevap (page 5)

Soru Cevap

SSK’lının Doğum Borçlanması

Çalışmadan önce doğum yapan bayanlar için doğum borçlanması onaylandı mı ? Fatma D. Siz Sordunuz Nevzat Erdağ Yanıtladı : Başka sorunuz varsa cevaplamaya çalışalım.  

Devamını Oku

Her Personel İşçi Hesap Pusulasını İmzalamalı mı?

Sayın üstadım, firmamız bünyesinde çalıştırdığımız personellere tek tek işçi hesap pusulalarını imzalatmamız gerekiyor mu, toplu icmal şeklindeki ücret bordrosunu imzalatmaya gerek olmadığını anlattınız. Ama aklıma bu konu takıldı. örneğin bir projemizde 300 çalışanımız var, hepsinin maaşı banka kanalıyla ödeniyor. Ayrıca tek tek maaş bordrolarını döküp imzalatmamız gerekir mi. Şimdiden teşekkür ediyorum. Naim ŞİMŞEK / Tempo Güvenlik Siz Sordunuz Nevzat Erdağ …

Devamını Oku

Torba Yasa Yapılandırması

02.07.2012 tarihinde ödenmesi gereken SGK yapılandırma taksidimi de ödeyemeyerek, 2012 içinde 3 taksit aksatmış ve yapılandırmam bozulmuştur. Geçici 19.madde de belirtilen “15.06.2012 itibariyle taksit ihlali” hükmü kapsamına girebilir miyim? Yani 15.06.2012 tarihine göre 3 taksit aksatanlar faydalanıyor, ama 2 taksit aksatanlar faydalanmıyor gibi anlıyorum. Bu doğru mudur? Saygılarımla Adil ŞENOL Siz Sordunuz Nevzat Erdağ Yanıtladı : Başka sorunuz varsa cevaplamaya …

Devamını Oku

Vakıflar da Web Sitesi Oluşturma Zorunluluğu

Vakıfların da internet sitesi oluşturma yükümlülüğü var mı acaba? Saygılarımla Ercan A. Siz Sordunuz Nevzat Erdağ Yanıtladı : Başka sorunuz varsa cevaplamaya çalışalım.

Devamını Oku

Yeni Borçlar Kanununa Göre Kefalet Sözleşmesi Hükümleri

Selam bankadan kredi alan bir işletmem var. Banka bana artık diyor ki hanımın kefaleti lazım. Ancak benim hanımla boşanma mahkemem devam ediyor bununla ilgil bilgi lütfen teşekkürler Saygılar Yaşar Kapıyoldas Siz Sordunuz Nevzat Erdağ Yanıtladı : Başka sorunuz varsa cevaplamaya çalışalım.

Devamını Oku

Yeni Şirkete Akreditif Açılır mı?

Merhaba Nevzat Bey ; Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.Her bir makale ayrı bir eksiğimizi gidermekte ve bizleri aydınlatmakta. İhracat ağırlıklı imalat yapacak bir A.Ş. kurmak üzereyim.Müşteri portföyüm genelde Ortadoğu ve Afrika ağırlıklı .Bu bölgelere yönelik satışlarım çoğunlukla Geri Dönülmez Akreditifli olacak.Yeni kurulmuş bir şirkete akreditif açılmasında bir engel varmıdır ? Örneğin şirketi 10 Ocak 2013 te kursam , müşterilerim hemen …

Devamını Oku