Son Haberler

Etiket Arşivi: Şirket Ortaklarının Aracını Kiralama

Patronun Arabası Kiralanıp Kirası Gider Yazılır mı?

nevzat-erdag-141-patron-arabasi-kiralanabilir-mi

Mükellefin şahsına ait binek otomobilini yine kendisi ile sözleşme yaparak ticari işletmesine kiralaması durumunda, söz konusu araca ilişkin giderlerin safi ticari kazancın tespitinde dikkate alınabilir mi? sorusu çok sorulan bir soru bu yazımızda şahıs işletmesi ve şirketler açısından konuyu inceleyeceğim. Bilindiği üzere, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 40. maddesinde, safi kazancın tespitinde indirilecek giderler sayılmış olup; 5 numaralı bendinde kiralama ... Devamını Oku »