Ana Sayfa / Yayınlar / İş Hukuku Serisi (14 Ciltlik)

İş Hukuku Serisi (14 Ciltlik)

Dünyayı kasıp kavurduğu gibi ülkemizi de ciddi şekilde etkileyen Korona virüsü (Covid-19) Herkesin hayatını etkilediği gibi çalışan ve işveren açısından da iş ilişkilerinin önemini artırdı. Bilişim çağının hayatlarımızı kapladığı, bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğu çağımızda, İş Hukuku konusunda birçok değerli çalışma bulunmaktadır. Uygulamanın içinden gelen, işçi-işveren soru ve sorunlarını çok iyi bilen biri olarak, benim de bu konuda daha önce yayınlanmış kitaplarım bulunmaktadır. Fakat Korona virüs (Covid-19) gibi bir salgın durumunda iş hukukuna konu olan her hususun bu kapsamda güncellenmesi gerekli olmaktadır. İş hayatı içinde karşılaşılan önemli konuları kullanılabilir bilgi olarak kısa ve öz bir şekilde, birçoğunu yargı kararları ışığında yasaları temel kaynak olarak alıp her konuyu makale gibi anlatmayı esas aldım.  Bu yüzden İş Hukukunda ki bir çok konuyu ayrı ayrı inceleyerek aşağıdaki şekilde kaleme aldım.

İş Hukuku Serisi Hizmet Akdi İhtilaf ve Çözüm Önerileri

 

İş hukukundaki tüm konuları tek kitapta anlatmak yerine konuları bölümleyerek “kullanılabilir, uygulanabilir bilgi önem taşır” düşüncesi ile, iş hayatı içinde karşılaşılan önemli konuları kullanılabilir bilgi olarak kısa ve öz bir şekilde, birçoğunu yargı kararları ışığında yasaları temel kaynak olarak alıp her konuyu makale gibi anlatmayı esas aldım. “Hizmet Akdi” Kitabımızda “Eyvah patron Korana virüsü gerekçesiyle işime son verdi, ne yapacağım?” diyen çalışan da “İşçim Korana virüsten korktuğu için işi bıraktı gitti” diyen patron da kullanılabilir bilgi olarak aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir. Kitapta Dünyayı kasıp kavurduğu gibi ülkemizi de ciddi şekilde etkileyen Korona virüsün (Covid-19) iş hukukumuza hizmet akdi açısından etkileri ve işverenin de çalışanın da hizmet akdi konusundaki sorularına cevap vermeye çalıştık.

 

İş Hukuku Serisi Haklar

 

“Haklar” Kitabımızda “Patron fazla çalıştırıyor, yıllık iznimi kullandırmıyor, gece vardiyasına aldı, bordroda maaşımı düşük gösteriyorlar, Babam hasta refakatçi kalmak istiyorum, kıdem tazminatımı alabilir miyim, İşçim çalışmıyor, Yetişmesi gereken iş var işçim mesaiye kalmıyor, işçim sürekli rapor alıyor çalışmıyor” gibi haklar olarak tanımlanabilecek birçok konuyu işçi ve işveren açısından kullanılabilir bilgi olarak konuları gerekli mevzuatlar ve yargı kararları ışığında makale tadında kısa ve öz olarak bu çalışmamızda bulabileceksiniz. Kitapta Dünyayı kasıp kavurduğu gibi ülkemizi de ciddi şekilde etkileyen Korona virüsün (Covid-19) iş hukukumuzdaki haklar açısından etkileri ve işverenin de çalışanın da haklar konusundaki sorularına cevap vermeye çalıştık.

 

 

İş Hukuku Serisi Korona Virüsünün İş Hukukumuza Etkileri İhtilaf ve Çözüm Önerileri

 

“Korona Virüsünün İş Hukukumuza Etkileri” Kitabımızda “Şirkette virüs bulaşma riskinden korkuyorum işe gitmesem patron işime son verebilir mi, Virüsten dolayı işçileri çalıştırmayacağım sigorta, maaş ödemem gerekecek mi?” diyen patron da kullanılabilir bilgi olarak aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir. Kitapta Dünyayı kasıp kavurduğu gibi ülkemizi de ciddi şekilde etkileyen Korona virüsün (Covid-19) iş hukukumuza etkileri ve işverenin de çalışanın da iş hukukunda hakları konusundaki sorularına cevap vermeye çalıştık.

 

 

 

 

İş Hukuku Serisi Mesleki Yeterlilik Belgesi Bireysel Emeklilik İhtilaf ve Çözüm Önerileri

 

 

“Mesleki Yeterlilik Belgesi/ Bireysel Emeklilik” Kitabımızda “Mesleki yeterlilik belgesi ve Bireysel emeklilik sigortası hususunda çalışan ve işverenlerin” aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir. Kitapta Dünyayı kasıp kavurduğu gibi ülkemizi de ciddi şekilde etkileyen Koronavirüsün (Covid-19) iş hukukumuza etkileri ve işverenin de çalışanın da Mesleki Yeterlilik Belgesi/Bireysel Emeklilik konusundaki sorularına cevap vermeye çalıştık.

 

 

 

İş Hukuku Serisi Engelli Dostu

 

 

İş hayatı içinde karşılaşılan kanayan yaralarımızdan biri olan Her bireyin bir engelli adayı olduğunu unutmadan Engelli çalışanlarımızın sorabilecekleri her konuyu araştırarak kullanılabilir bilgi olarak kısa ve öz bir şekilde, birçoğunu yargı kararları ışığında yasaları temel kaynak olarak alıp her konuyu makale gibi anlatmayı esas aldım. “Engelli Dostu” Kitabımızda “Türkiye’de Engelli çalışanlara sağlanan haklar nelerdir?” diyen çalışan da “Engelli çalışanım var ne tür avantajlardan faydalanabilirim” diyen patron da kullanılabilir bilgi olarak aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir. Yargı kararlarını ve yasalarımızı esas alarak hazırladığımız bu kitapta konu ile ilgili birçok sorumuza cevap bulunacağını umarım.

 

 

İş Hukuku Serisi Mobbing

 

 

Mobbing konusunu kullanılabilir bilgi olarak kısa ve öz bir şekilde, birçoğunu yargı kararları ışığında yasaları temel kaynak olarak alıp her konuyu makale gibi anlatmayı esas aldım. “Mobbing” Kitabımızda “Patron Küfrediyor, Patron psikolojik baskı yapıyor” diyen çalışan da “Şef çalışan İşçileri taciz ediyor” diyen patron da kullanılabilir bilgi olarak aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir. Yargı kararlarını ve yasalarımızı esas alarak hazırladığımız bu kitapta konu ile ilgili birçok sorumuza cevap bulunacağını umarım.

 

 

 

İş Hukuku Serisi Devlet Destekleri İhtilaf ve Çözüm Önerileri

 

 

“İş Hukukunda Teşvikler” Kitabımızda “Patrona maliyetim çok yüksek ne yapsam?” diyen çalışan da “İşçimi yüksek maliyetlerden dolayı sigortasız çalıştırmak istemiyorum ne yapabilirim” diyen patron da kullanılabilir bilgi olarak aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir. Kitapta Dünyayı kasıp kavurduğu gibi ülkemizi de ciddi şekilde etkileyen Korona virüsün (Covid-19) iş hukukumuza Devletimizin verdiği teşvikler açısından etkileri ve işverenin de çalışanın da iş hukukunda teşvikler konusundaki sorularına cevap vermeye çalıştık.

 

 

 

İş Hukuku Serisi Korona Virüsünün İş Hukukumuza Etkileri

 

“Korona Virüsünün İş Hukukumuza Etkileri” Kitabımızda “Şirkette virüs bulaşma riskinden korkuyorum işe gitmesem patron işime son verebilir mi, Virüsten dolayı işçileri çalıştırmayacağım sigorta, maaş ödemem gerekecek mi?” diyen patron da kullanılabilir bilgi olarak aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir. Kitapta Dünyayı kasıp kavurduğu gibi ülkemizi de ciddi şekilde etkileyen Korona virüsün (Covid-19) iş hukukumuza etkileri ve işverenin de çalışanın da iş hukukunda hakları konusundaki sorularına cevap vermeye çalıştık.

 

 

 

 

İş Hukuku Serisi İş Hukukunda Arabuluculuk

 

Arabuluculuk, uyuşmazlığı gidermek adına tarafları müzakerelerde bulundurmak amacıyla bir araya getiren, tarafların birbirlerini anlamalarını ve bu surette kendi çözümlerini kendilerinin üretmelerini sağlamak için aralarındaki iletişimi kolaylaştıran, tamamen tarafsız, bağımsız ve objektif konumda bulunan üçüncü kişinin katılımıyla yürütülen ve gönüllülük esasına dayanan usuldür. “İş Hukukunda Arabuluculuk” Kitabımızda “Çalışanda, işverende iş hayatında yaşayabilecekleri sorunları hukuki çözüm yolu olarak Arabuluculuk konusunda aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir.”

 

 

 

İş Hukuku Serisi İş Sağlığı ve Güvenliği

 

 

“İş Sağlığı ve Güvenliği” Kitabımızda “İş sağlığı ve güvenliği için neler yapmalıyım diyen işverende” “İş sağlığı açısından sorumluluklarım nelerdir?” diyen İşçi de kullanılabilir bilgi olarak aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir.

 

 

 

 

İş Hukukunda Sıkça Sorulan Sorular ve Kısa Cevaplar

 

“İş Hukukunda Sorular Cevaplar” Kitabımızda “sosyal güvenlikle ilgili çalışanında, işvereninde” aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir. Kitapta Dünyayı kasıp kavurduğu gibi ülkemizi de ciddi şekilde etkileyen Koranavirüsün (Covid-19) iş hukukumuza etkileri ve işverenin de çalışanın da iş hukukunda sorular konusundaki sorularına cevap vermeye çalıştık.

 

 

 

 

 

İş Hukuku Serisi İş Hayatında Çalışan Kadınlar

 

“İş Hayatında Çalışan Kadınlar” Kitabımızda “Sekreterim hamile kaldı işten çıkartabilir miyim?” diyen patronda Çocuğum olmuyor tüp bebek yapmak istiyorum sigorta bunu karşılar mı? diyen çalışanı da ilgilendiren Çalışan kadınlara ve kadın çalışanı olan işverene de kafalarındaki soruları kullanılabilir bilgi olarak konuları gerekli mevzuatlar ve yargı kararları ışığında makale tadında kısa ve öz olarak bu çalışmamızda anlattık. Kitapta Dünyayı kasıp kavurduğu gibi ülkemizi de ciddi şekilde etkileyen Korona virüsün (Covid-19) iş hukukumuzdaki kadın çalışan haklarını devletin verdiği teşvik ve destekleri ve bu konularda sorulan birçok soruya cevap vermeye çalıştık.

 

 

 

İş Hukuku Serisi Basın İş Hukuku

 

“Basın İş Hukuku” Kitabımızda “Kimler basın çalışanı sayılır?” diyen çalışan da “Basın çalışanına nasıl kıdem hesaplayacağım” diyen patron da kullanılabilir bilgi olarak aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir.

 

 

 

 

 

 

İş Hukuku Serisi Genç – Çocuk İşçiler

 

Genç Çocuk İşçi konusunu kullanılabilir bilgi olarak kısa ve öz bir şekilde, birçoğunu yargı kararları ışığında yasaları temel kaynak olarak alıp her konuyu makale gibi anlatmayı esas aldım. “Genç Çocuk İşçi” Kitabımızda “Patron Çocuksun deyip sigortamı yapmıyor” diyen çalışan da “Çırak çalıştıracağım ne yapmalıyım” diyen patron da kullanılabilir bilgi olarak aklındaki tüm sorulara cevap bulabilecektir. Yargı kararlarını ve yasalarımızı esas alarak hazırladığımız bu kitapta konu ile ilgili birçok sorumuza cevap bulunacağını umarım.

 

 

 

 

Kitapların okuyan ve bilgi arayan herkese yararlı olmasını ve katkıda bulunmasını dilerim.