Home / Bilişim / Vakıflar da Web Sitesi Oluşturma Zorunluluğu

Vakıflar da Web Sitesi Oluşturma Zorunluluğu

112Vakıfların da internet sitesi oluşturma yükümlülüğü var mı acaba?

Saygılarımla

Ercan A.

Siz Sordunuz Nevzat Erdağ Yanıtladı :

Merhaba Ercan Bey,

Yeni ttk nun 1524. maddesi internet sitesini kimlerin kuracağını belirlemiş ilgili maddenin 1. bendinde her sermaye şirketi bir internet sitesi açmak zorunda tanımlanmış sermaye şirketleri bildiğiniz gibi
– Anonim Şirketler
– Limited Şirketler
– Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler dir
vakıflar sermaye şirketi statüsünde olmadığı için internet sitesi zorunluluğu yoktur.

selamlar

Başka sorunuz varsa cevaplamaya çalışalım.

About nevzaterdag

Check Also

Avukatların Almış Olduğu Masrafların Vergisel Durumu

  Benzer YazılarAvukatlara KDV Tevkifatı Yapılması Zorunluluğue-Serbest Meslek Makbuzu Ne Zaman Zorunlu Oluyor?Dijital Hizmet Vergisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir