Home / Tag Archives: Yurtdışından AlınanSağlık Raporu Memurlarda Yurdışı Rapor

Tag Archives: Yurtdışından AlınanSağlık Raporu Memurlarda Yurdışı Rapor

Refakat İzni İçin Yurt Dışından Alınan Rapor Geçerli Midir?

Devlet memuru olarak görev yapan X kişinin Almanya’da yaşayan babası Y’nin hastalığına ilişkin alınmış rapora dayanarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 105. maddesinin son fıkrasına istinaden refakat izni verilip verilmeyeceği hususunda Devlet personel başkanlığı 16.02.2016 tarihli 1006 sayılı görüş yazısını da dikkate alarak bu hususu şöyle açıklamıştır: Bilindiği üzere, 657 …

Read More »