Home / Makaleler / Vatana Sahip Çıkmak !

Vatana Sahip Çıkmak !

nevzat-erdag-466-vatanimiza-sahip-cikalim

Sevgili Okurlarımız, kişisel sitemden bugüne kadar hep ekonomi, vergi iş hukuku konularında birikimlerimi makalelerim vasıtası ile sizlerle paylaştım. Ancak bugün ki makalemde bu hafta sonu yaşadıklarımızı hepimizin hissettikleri yaşadıkları hususunda ki duygularımı paylaşmak istiyorum.

Genelkurmay Başkanlığı Karargâhında, TSK içerisindeki FETÖ terör örgütü mensubu bir grup tarafından başlatılan hedefi Hükümet, Ordu, Halk, siyasal partiler ve bütün olarak Türk milleti olan fitne ve fesat hareketinin başarısız darbe girişimi tüm yurtta yaklaşık 22 saatte kontrol altına alındı.
Kendi halkının üstüne kurşun sıkıp top atacak kadar gözü dönmüş bu kişilerin arka planında Türkiye’yi eski gözlüklerle görmeyi arzulayan, Türkiye’nin ekonomik olarak güçsüz, NATO üyesi olmaktan başka bir özelliği olmayan bir ülke olduğu günleri özleyenlerin olduğunu görmek çokta zor değil. Ekonomik bağımlılıktan kurtulan yatırımları, sanayisi her geçen gün biraz daha gelişen, savunma sanayi güçlenen bir Türkiye’den korkmaları çok doğal.

İşte bu korkuyla;

Kuklalarını bazen terörle bazen darbe girişimleriyle sahaya indirmeye çalışmaları, işbirlikçileri vasıtasıyla ülkemizde Kültürel, ahlaki erozyonlarla bu halkı kendi öz benliğinden uzaklaştırmaya çalışmalarının hep arkasında bu korkunun olduğunu biliyoruz.

Bunlardan korkuyor muyuz?

Hayır, korkmuyoruz. Bu millet var olduğu sürece bunların her türlü oyununu bozacaktır. Bu gaflet güruhu ve gladyatörlerinin unuttukları, bu millet şefkatli bir ana kucağı gibi kendisini bağrına basan bu toprakları çiğnetmemek, ay yıldızlı bayrağımızı ebediyen göklerde dalgalandırmak, semayı çınlatan ezanı, gönülleri yeşerten Kur’an seslerini susturmamak, toprağın altındaki şehitlerini rahatsız etmemek, üstündekileri de zillete ve esarete düşürmemek için 15 Temmuz gecesindeki gibi canını ortaya koymaktan korkmaz.

Millî şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy diyor ki:

“Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın,
Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın
Bastığın yerleri “toprak” diyerek geçme tanı
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı,
Sen şehit oğlusun incitme yazıktır atanı,
Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı.”

Bu halk milli şairimizi doğrularcasına 15 Temmuz’da siper etmiştir gövdesini bu hayâsız akıma. Vatan sevgisinin sevgilerin en güzeli ve kutsalı olduğunu bilen bu aziz millet Vatan sevgisini imandan bilir. Ancak bu sevgi laf ile olmaz. Vatanını seven, onun uğrunda canını, malını feda etmekten çekinmez.

Şair ne güzel söylemiş:

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Şunu hiç unutmayalım ki, içine sızmış üniformalı hainlere rağmen bizim ordumuz tarihi kahramanlıklarla dolu vatanperverler yuvasıdır. Bu yuvanın gerçek sahipleri bu vatan, bu aziz millet için yaşamak ve ölmekten asla çekinmezler. Bunu Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, İstanbul’un fethinde ve daha nice yerlerde şehadet şerbetini içerek Göstermiştir.  Tarih boyunca birçok kahraman çıkartan Türk milleti “mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır” diyen 15 Temmuzdaki birçok kahraman şehidimizden biri olan Ömer Halis demir gibi kahramanları da çıkartmıştır.

Vatanını her şeyden fazla seven bir Türk olarak, düşmanlarımızın çirkin gaye ve oyunlarını çok iyi bilmeli, düşmanın tuzağına düşmemek için çok uyanık olmalıyız. Birlik olmalıyız. Ayrılıklara düşmemeliyiz, zira birlikte dirlik, ayrılıkta hüzün ve acı vardır.

15 Temmuzda olduğu gibi bu gün de gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında, memleketimiz aleyhinde kötü emellere sahip insanlar bulunacaktır. Bunların amacı, bizi bölmek ve parçalamaktır. Bu şuurda olan Ülkesinin aşığı bizlerin görevi de ecdadımızın aziz bir emaneti olan bu vatanı, sonuna kadar en iyi şekilde korumak ve bizden sonraki nesillere tertemiz olarak emanet etmektir.

“Sahipsiz olan vatanın batması haktır.
Sen sahip olursan, bu vatan batmayacaktır.”
Diyen şairimizi unutmayalım.

Bu Vatan Bu Bayrak İçin Gözünü Kırpmadan Şehadet Şerbetini İçen  Tüm Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz.

Business man showing Turkey flag shirt

About nevzaterdag

Check Also

Cep Telefonuyla Konuşmak Haklı Fesih Sebebi Olabilir Mi?

  Benzer YazılarÇalışma Koşullarında Değişiklik İşçiye Sözleşmeyi Fesih Hakkı Verir mi?İşçinin Maillerine İşveren KontrolüHasta Olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir