Home / Makaleler / İşletmeye Tacir Kimliği İle Kredi Kartı Almak

İşletmeye Tacir Kimliği İle Kredi Kartı Almak

117Merhaba,

24.09.2012 tarihinde faaliyete geçmiş eşim üzerine kayıtlı kozmetik dükkanımız mevcut. Eşimin geçmişte herhangi bir bankada kredi, kredi kartı v.s. faaliyeti gözükmediği için şu an bankalardan ne kredi ne de kredi kartı kullanabiliyor.İşletmenin ödemelerinde kendi şahsıma ait kredi kartını kullanmaktayız.Yeni Kredi kartı ve ttk yasası ile alakalı bana veya işletmeye gelebilecek yükümlülükler nelerdir? Ayrıca eşime hangi bankaya gittiysek siz başka bir bankadan kredi kartı alında skor puanı oluşsun biz ondan sonra verelim cevabı alıyoruz. Bunu nasıl aşabiliriz? Teşekkür ederim.

iyi çalışmalar.

İhsan

Siz Sordunuz Nevzat Erdağ Yanıtladı :

Merhaba İhsan Bey,

Öncelikle yeni işletmeniz hayırlı olsun. İşletmeniz şahıs işletmesi olduğu için yeni TTK hükümlerine tabi değilsiniz. Bu yüzden endişelenmenize gerek yok .
Bankalarda tacir kimliği ile hesap açtırmanızı öneririm 24.09.2011 tarihinde işe başlamışsınız. Ama oluşan mali tablolarınız 4 ayı kapsadığı için gelirleriniz düşük görünmüştür. 1 yıllık mali tablolarınız oluştuktan sonra eşinizin adına kredi kartı almanız kolay olacaktır.

Saygılarımla

Başka sorunuz varsa cevaplamaya çalışalım.

About nevzaterdag

Check Also

Cep Telefonuyla Konuşmak Haklı Fesih Sebebi Olabilir Mi?

  Benzer YazılarÇalışma Koşullarında Değişiklik İşçiye Sözleşmeyi Fesih Hakkı Verir mi?İşçinin Maillerine İşveren KontrolüHasta Olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir