Home / Gündemden / Milli Piyango Özelleştirmesinde Geri Sayım

Milli Piyango Özelleştirmesinde Geri Sayım

270-300x200Özelleştirme İdaresi, 10 yıl aradan sonra talih kuşunu ikinci kez satmak için ihaleye çıkmaya hazırlanıyor. 2013 sonuna kadar nihai pazarlık görüşmelerinin tamamlanması hedefleniyor. İhaleden elde edilecek gelirin ise bütçeye aktarılmasının 2014 yılının ilk çeyreğini bulacağı tahmin ediliyor. Yerli ve yabancı çok sayıda şirketin ilgilendiği şans oyunları ihalesinde rakamın yüksek çıkması bekleniyor. Özelleştirme, Milli Piyango İdaresi’ne ait  Piyango, Hemen – Kazan, Şans Topu, 10 Numara, Süper Loto, Sayısal Loto oyunları ve benzer şans oyunları lisansının 10 yıl süreyle bir bütün olarak ön ödemeli hasılat  paylaşımı yöntemiyle özelleştirilmesini kapsıyor.

İlk ihale 2009’da iptal edilmişti. Milli Piyango için Mayıs 2009’da yapılan ilk özelleştirme ihalesi, tekliflerin ÖİB’nin belirlediği 1.622 milyar dolarlık başlangıç tutarının üstüne çıkmaması sebebiyle iptal edilmişti. İhaleye, Şans Oyunları Yatırım Holding A.Ş. (Turkcell) ve DAF (Doğuş Holding/Alarko Holding/Fina Holding) – Yunan OPAP grupları katılmıştır. Yeni ihale süreci için esaslar Eylül 2012 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenmiş ve Özelleştirme Yüksek Kurulunun Kasım 2012 de aldığı kararla çalışmalara başlanmıştır.

Yılbaşı Çekilişinden Haber Var !

Yılbaşı özel çekilişinde 2 milyon 950 bin 273 adet ikramiye dağıtılacak. Büyük ikramiyenin 50 milyon lira olduğu özel çekiliş için toplam 500 milyon liralık bilet bastırılacak.

Tam biletin 50, yarım biletin 25 ve çeyrek biletin 12,5 liradan satılacağı özel çekilişte, 50 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira ve 1 adet 1 milyon lira verilecek. Milli Piyangonun yılbaşı özel çekilişiyle en az 5, en fazla da 13 kişi yeni yıla milyoner olarak girecek.

About nevzaterdag

Check Also

Çalışanlar Yıllık İzinlerini Parça Parça Kullanabilir mi ?

Benzer YazılarÇalışanların Yıllık İzin Sorularıİş Kanununa Göre Yıllık İzin UygulamasıSigortalı Çalışanlarda Bayram TatiliPatron, Yıllık İzin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir